LO Ropczyce
Konkursy matematyczne w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach

 Read more

20 października odbył się w naszej szkole etap powiatowy  XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała. Wzięło w nim udział 32 uczestników z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej w Liceum

Read more

 

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.

Więcej…
 
Spotkanie ropczyckich licealistów z młodzieżą z Neuhaus am Rennweg

Read more

W dniach 19 - 24. 09. 2016 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcacego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach, pod opieką nauczycieli: pani Cecylii Szędzioł oraz pani Marty Dziedzic, uczestniczyli w polsko-niemieckim projekcie, realizowanym w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej na Dolnym Śląsku.

Więcej…
 
Absolwenci odwiedzają szkołę...

Read more

30 września 2016 roku był wyjątkowy w naszym Liceum. Obchodziliśmy dzień chłopaka, a też spotkaliśmy się z absolwentami naszej szkoły. Tym razem odwiedzili nas: Kinga Pociask i Damian Maciołek.

Więcej…
 
Powroty absolwentów…

 Read more

Jak co roku, we wrześniu, nasze Liceum odwiedzają liczne grupy absolwentów. 16 września 2016 roku do szkoły zawitała Agnieszka Kozub, studentka drugiego roku finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Więcej…
 
Zwycięzcy Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w Pieninach

Read more

Projekt autorstwa członków Szkolnego Koła Europejskiego działającego w Liceum Ogólnokształcącym imienia Tadeusza Kościuszki w Ropczycach zdobył w tym roku Nagrodę Ekspertów na finałowej gali Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, która odbyła się w czerwcu w Krakowie.

Więcej…
 
W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin

Read more

12 września 2016 roku był wyjątkowym dniem nie tylko dla uczniów ropczyckich szkół  ponadgimnazjalnych, ale i dla wszystkich mieszkańców miasta w związku ze świętem Najświętszego Imienia Maryi, a jednocześnie jubileuszem 15-lecia koronacji cudownej figury Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Więcej…
 
Naukę czas zacząć…

Read more

1 września jest dniem ważnym w życiu każdego ucznia, gdyż kończy się czas odpoczynku, a zaczyna czas ciężkiej pracy.

Więcej…
 
Maturalnych statystyk ciąg dalszy…

Opadły już pierwsze emocje, które w ciągu półtora miesiąca oczekiwania na wyniki egzaminów przechodziły przez różne stadia, ukazały się wszelkie możliwe statystyki i porównania osiągnięć uczniów, nadszedł czas na rzetelną i całościową ocenę wyników matury.

Więcej…
 
Mistrzowie Ortografii

Read more

26 września 2016r. w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim odbyło się XIV powiatowe dyktando „Zostań Mistrzem Ortografii”.

Więcej…
 
Ranking „Szkoły Kompetencji Przyszłości”

We wrześniu 2016 roku dziennik Rzeczpospolita wspólnie z Social Wolves po raz drugi opublikował ranking „Szkoły Kompetencji Przyszłości”.

Więcej…
 
I miejsce Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Licealiadzie!

 Read more

22 września 2016 roku w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Ropczycach odbyło się uroczyste podsumowanie Licealiady za rok szkolny 2015/2016.

Więcej…
 
Najlepsi w powiecie nagrodzeni

Read more

20 września 2016r. w budynku starostwa powiatu ropczycko-sędziszowskiego odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów, nagród rzeczowych oraz finansowych za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne oraz sportowe i działalność społeczną za rok szkolny 2015/16.

Więcej…
 
Dodatkowe dni wolne

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017 w naszej Szkole zgodnie z rozporządzeniem MENiS z dnia 18 kwietnia 2002r. w sprawie organizacji roku szkolnego (par. 5 ust. 1 i 2):

31 października 2016 roku,
2, 4, 5, 8 maja 2017 roku,
16 czerwca 2017 roku.
.

 
Akcja Narodowego Czytania w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Ropczycach

Read more

Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Ropczycach już po raz kolejny uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Więcej…
 
Lista podręczników na rok szkolny 2016/17

Pełna lista podręczników na rok szkolny 2016/2017:

- dla klas pierwszych;

- dla klas drugich;

- dla klas trzecich;

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 18