W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin

rekol1

12 września 2016 roku był wyjątkowym dniem nie tylko dla uczniów ropczyckich szkół  ponadgimnazjalnych, ale i dla wszystkich mieszkańców miasta w związku ze świętem Najświętszego Imienia Maryi, a jednocześnie jubileuszem 15-lecia koronacji cudownej figury Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Grono pedagogiczne oraz uczniowie  Liceum włączyli się w obchody tej uroczystości od lat pogłębiającej więzi łączące naszą lokalną społeczność.

Po spotkaniu w klasach i obejrzeniu filmu pt. "Syn Boży" młodzież wraz z wychowawcami udała się na mszę świętą do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Eucharystiiprzewodniczyłksiądz biskup Kazimierz Górny, który15 lat temu dokonał koronacji rzeźby Matki Bożej z Dzieciątkiem. W okolicznościowym kazaniu Jego Ekscelencja przypomniał historię zabiegów o koronację figury, wspominał księży zaangażowanych w to przedsięwzięcie, podkreślał duchową obecność Maryi w historii Ziemi Ropczyckiej i Polski oraz uwrażliwiał na wartość rodziny we współczesnym świecie.

Na zakończenie ksiądz biskup wraz z innymi prezbiterami oraz wiernymi udał się na pobliski plac, by poświęcić miejsce, gdzie wkrótce powstaną ogrody Totus Tuus.

Kościółek zawsze sprzyjał modlitwie, rozważaniom i gromadził wiele pokoleń młodzieży. I tym razem, mimo panującego upału, uczniowie bardzo licznie zgromadzili się w sanktuarium oraz w cieniu otaczających je drzew, aby przez chwilę zastanowić się nad człowiekiem i polską historią.

Zuzanna Maroń, Dominika Mikos

rekol12 rekol2