Wywiad z absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach

Henryk Ksiazek - absolwent 2014 roku. 1

Henryk Książek 

Jak przygotowywałeś się do matury ?

Wydaje mi się, że w przygotowaniu do matury najważniejsza jest systematyczna nauka. Próbowałem nie robić sobie zaległości z żadnego przedmiotu maturalnego. Największy nacisk na naukę położyłem w ostatniej klasie.

.

Powtarzałem materiał z trzech ostatnich lat. Chodziłem na kółka, które były organizowane przez naszych nauczycieli. Czułem, że muszę się wziąć za przygotowania do matury i tak też zrobiłem.

Jak Ci poszła matura ?

Matura poszła mi dobrze, chociaż oczekiwałem lepszych wyników. Jednak nie będę narzekał, ponieważ wyniki jakie osiągnąłem, pomogły mi dostać się na studia.

Czy nasza szkoła przygotowała Cię do zdania egzaminu dojrzałości ? 

Na pewno mi pomogła. Z natury jestem leniwym człowiekiem, więc gdyby nie charakter nauczycieli i ich podejście do ucznia, nie byłoby takich wyników. W szczególności będę miło wspominał lekcje z panią Smolak, ponieważ dzięki jej metodom nauczania matura z matematyki poszła mi dobrze.

W jaki sposób nasza placówka pomogła Ci zdać maturę ?

Myślę, że dużo dały mi dodatkowe zajęcia prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły pod kątem maturalnym. Na programowych zajęciach pedagodzy uczyli nas zagadnień z podstawy programowej oraz przynosili dodatkowe materiały, które służyły naszemu przygotowaniu się do matury.

Jak zdałeś maturę na poziomie rozszerzonym ? Bo poziom podstawowy wypadł bardzo dobrze. 

Uzyskałem 72% z matematyki, 43% z języka niemieckiego i 33% z fizyki.

Jaka była Twoja wymarzona uczelnia i kierunek na jaki chciałeś się dostać ?

Moją wymarzoną uczelnią była Politechnika Krakowska. Pragnąłem dostać się na informatykę stosowaną.  

Twój cel został osiągnięty ?

Tak ! I bardzo cieszę się z tego powodu !

Czy nasze LO w Ropczycach pomogło Ci poszerzyć swoje horyzonty ?   

Niewątpliwie tak. Szkoła ta przede wszystkim pomogła mi zdać maturę i ułatwiła dostęp do wyższych uczelni w kraju, które stoją na wysokim poziomie. Sądzę, że wiedza, którą wyniosłem z tej szkoły, pomoże mi odnieść sukces w dalszych etapach mojego życia.

 

Dziękujemy za wywiad i życzymy Ci dalszych sukcesów.