Osiągnięcia w olimpiadach, konkurach przedmiotowych i artystycznych

Rok szkolny 2016/2017

 

Powiatowy etap XXXII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała 

 

kategoria klas I

 Seweryn Bełch         kl. 1d           1 miejsce

Karol Feret              kl. 1d           1 miejsce

kategorii klas II

Kamil Roman           kl. 2d           1 miejsce

Jadwiga Bizoń          kl. 2d           1 miejsce

Renata Świętoń        kl. 2d           3 miejsce

Justyna Cabaj          kl. 2c            wyróżnienie

kategoria klas III

Jakub Róg                kl. 3d           1 miejsce  

Marcelina Bełzo        kl. 3b           2 miejsce 

 

XIV Powiatowy Konkurs „ Zostań Mistrzem Ortografii”

Kategoria język angielski:

 1 miejsce        Marcelina Bełzo     kl.3b

Kategoria język niemiecki:

 1 miejsce      Marcelina Bełzo       kl.3b

 3 miejsce     Weronika Marciniec   kl.3a

Kategoria język polski:

 3 miejsce         Wiktoria Cichoń    kl.3c

 

 

Rok szkolny 2015/2016

 

I miejsce w kraju oraz nagroda ekspertów za realizację projektu społecznego Ropczyce – Kultura ’’ON’’

Agata Kujda                   kl. 2b

Zuzanna Maroń               kl. 2b

Dominika Mikos              kl. 2b

Marcelina Bełzo              kl. 2b

Marcin Ziobro                 kl. 2d

Piotr Świder                   kl. 2d

Karolina Kobos               kl. 1e

Laura Janowska              kl. 1e

Anna Pszeniczna             kl. 1e

Ewa Gajewska                kl. 1c

Kamila Kozłowska           kl. 1c

Kinga Ziajor                   kl. 2a

Sylwia Kania                  kl.1a

Katarzyna Szpara            kl. 1a

Sylwia Traciak                kl. 1a

Paulina Andreasik           kl. 1a

Wiktoria Cichoń              kl. 2c

Kinga Gurz                     kl. 2c

Anna Duliban                  kl. 2c

Ewa Majka                     kl. 2c

Szymon Świętoń             kl. 3b

Ogólnopolski  Konkurs Języka Angielskiego English ACE

Mariola Szpara        kl. 3b  2 miejsce w województwie       9 miejsce w kraju

Magdalena Rząsa     kl. 3b  3 miejsce w województwie     22 miejsce w kraju

Kinga Górz              kl. 2c  3 miejsce w województwie     37 miejsce w kraju

Szymon Świętoń      kl. 3b  5 miejsce w województwie     30  miejsce w kraju

  

Kamil Roman zakwalifikował się na Szósty Kongres Młodych Matematyków Polskich organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej  oraz Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk.

  

VI Powiatowy Konkurs Translatorski

kat. Język angielski

Magdalena Rząsa- kl. 3b -1 miejsce

kat. Język niemiecki

Marcelina Bełzo- kl. 2b - 2 miejsce

Finał Podkarpackiego Konkursu Matematycznego

Kamil Roman – kl. 1d – wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Karol Smolak- kl.3d- wynik bardzo dobry

Dominik Szkutak- kl. 3b- wyróżnienie

Kamil Roman- kl. 1d- wyróżnienie

Renata Świętoń- kl.1d- wyróżnienie

Jadwiga Bizon- kl. 1b- wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ Alchemik”

Aleksandra Kujda- kl. 2c - wynik bardzo dobry

Patrycja Ciebień- kl. 2c - wyróżnienie

Wioletta Darłak – kl.2c - wyróżnienie

  

II etap ogólnopolskiego konkursu  „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

3 miejsce- Rafał  Guzik, Natalia Ochalik, Weronika Marciniec- kl. 2a

        

VI Turniej Gwiaździstej Eskadry

Justyna Cabaj- kl. 1c – 3 miejsce

 

XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

II miejsce w kategorii piosenka rosyjska zajęły:

Barbara Cichoń- ucz.-kl.1b

Wiktoria Cichoń- ucz. kl. 2c

 Anna Duliban- ucz. kl. 2c

  III miejsce w kategorii piosenka niemiecka zajął zespół w składzie:

 Agata Kujda- ucz. kl. 2b

 Marcelina Bełzo- ucz. kl. 2b

 Antonina Gwiżdż- ucz. kl. 3e

 Marcin Ziobro- ucz. kl. 2d

Kamil Roman – ucz. kl. 1d

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH Kraków –etap  centralny

Rafał Bieszczad –ucz. klasy 3d-laureat I stopnia z przedmiotu fizyka

                                             -laureat III stopnia z przedmiotu matematyka

Karol Smolak – ucz. klasy 3d - laureat III stopnia z przedmiotu matematyka

 

XLIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy PTTK- eliminacje wojewódzkie

III miejsce

Skład drużyny:

Kinga Kisiel-  kl. 1c

Kamil Roman- kl. 1d

Marcin Ziobro- kl. 2d

 

POLSKO-UKRAIŃKI KONKURS FIZYCZNY LWIĄTKO 2016

 Rafał Bieszczaducz. klasy 3d uzyskał tytuł taon

  

Ogólnopolski konkurs  „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Etap szkolny

1 miejsce-  Rafał  Guzik, Natalia Ochalik, Weronika Marciniec- kl. 2a

2 miejsce – Kamil Roman – kl. 1d,Aleksandra Kujda, Kinga Górz - kl. 2c,

3 miejsce- Justyna Kałuża, Ewelina Pawlus, Gabriela Hagdej- kl. 3a

 

Powiatowy etap   XV   Podkarpackiego  Konkursu  Matematycznego im. Franciszka Leji

  kat. klas I

 Roman Kamil – kl. 1d         1 miejsce

 Jadwiga Bizon- kl. 1b         1 miejsce

 Renata Świętoń- kl. 1d       2 miejsce

 Kinga Kisiel- kl. 1c            3 miejsce

 kat. klas II

Katarzyna Strzyż- kl. 2b     1 miejsce

Wioletta Darłak- kl. 2c       1 miejsce

Dominik Kołodziej-kl. 2d    2 miejsce

 Marcin Chełpa- kl.2d         2 miejsce

 Klaudia Lis- kl. 2c            3 miejsce

Marcelina Bełzo- kl. 2b      3 miejsce

 

 

Do trzeciego etapu IX Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH Kraków zakwalifikowali się:

 w kategorii matematyka:

 Rafał Bieszczad     kl. III d

 Karol Smolak        kl. III d

w kategorii fizyka:

 Rafał Bieszczad     kl. III d

 

W Ogólnopolskim Konkursie English High Flier uczniowie naszej Szkoły zajęli:

Szymon Świętoń- kl. 3b      3 miejsce w województwie  7 w kraju

Magdalena Rząsa- kl. 3b     5 miejsce w województwie  16 w kraju

Mariola Szpara- kl. 3b        6 miejsce w województwie  26 w kraju

Dominik Szkutak- kl. 3b     12 miejsce w województwie

Marcelina Bełzo- kl. 2b       13 miejsce w województwie

 

Karol Smolak, uczeń klasy 3d, zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia  67 Olimpiady Matematycznej.

 

W Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND_2015 na 378 uczestników z województwa podkarpackiego uczniowie naszej Szkoły zajęli:

Kamil Roman- kl.1d          8 miejsce w województwie

Paulina Andreasik- kl.1a    12 miejsce w województwie

Weronika Marciniec- kl.2a 13 miejsce w województwie

Róża Zagórska- kl.1c        13 miejsce w województwie

Aleksandra Kujda- kl.2c    13 miejsce w województwie

Katarzyna Szpara- kl.1a    15 miejsce w województwie

Patryk Ciołkosz- kl.1a       20 miejsce w województwie

Marcelina Bełzo- kl.2b      23 miejsce w województwie

Klaudia Szewc- kl.2a        28 miejsce w województwie

 

Karol Smolak,  uczeń klasy 3d, został zakwalifikowany na warsztaty w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, które odbędą się w dniach 24-29 stycznia 2016 roku w Warszawie.

 

Szkolny konkurs profilaktyczny

kategorie:

- na najlepszą prezentację multimedialną

       zwycięzcy: Wioletta Rymut, Wioletta Darłak uczennice klasy 2c

 - na najlepszą pracę plastyczną

       zwycięstwo - Klaudia Szewc, uczennica klasy 2a.

 

Rafał Bieszczad- uczeń klasy 3d zakwalifikował się do  II etapu LXV Olimpiady Fizycznej.

 

XV Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa

Karol Smolak, uczeń klasy 3d, 1 miejsce

Kamil Roman, uczeń klasy 1d, 3 miejsce 

 

Karol Smolak, uczeń klasy 3d, otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów  w roku szkolnym 2015/2016 r. za osiągnięcia  w olimpiadach  i konkursach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

 

Do udziału w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się uczniowie klasy 3a: Michał Jabczuga i Damian Pacanowski.

 

Do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej zakwalifikował się Karol Smolak, uczeń klasy III d .

 

XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowały się:

Kinga Bereś- kl. 1b

Klaudia Szewc- kl. 2a

 

Do finału XXXI Konkursu Matematycznego im. Jana Marszała zakwalifikowali się:

Kamil Roman, Marcelina Bełzo, Karol Smolak, Rafał Bieszczad, Ksawery Czapor, Szymon Świętoń.

 

Powiatowy etap XXXI  Konkursu Matematycznego im. Jana Marszała

Kategoria klas pierwszych:

1 miejsce         Kamil Roman          kl. 2d

2 miejsce         Kinga Kisiel            kl. 1c

                      Renata Świętoń       kl. 1d

3 miejsce         Jadwiga Bizoń         kl. I b

Kategoria klas drugich:

1 miejsce         Marcelina Bełzo      kl. 2a

wyróżnienie:

                      Edyta Antosz          kl. 2d

Kategoria klas trzecich:

1 miejsce         Karol Smolak         kl. 3d

2 miejsce         Rafał Bieszczad      kl. 3d

3 miejsce         Ksawery Czapor     kl. 3b

wyróżnienie:

                      Szymon Świętoń    kl. 3b

                      Kamil Paśko          kl. 3d

 

XIII Powiatowy Konkurs „ Zostań Mistrzem Ortografii”

 Kategoria język polski:

1 miejsce         Wiktoria Cichoń    kl. 2c

  Kategoria język angielski:

 1 miejsce        Karol Smolak        kl. 3d

 2 miejsce         Magdalena Rząsa  kl.3b

 Kategoria język niemiecki:

 3  miejsce        Marcelina Bełzo    kl. 2b