Walkę z czerniakiem czas zacząć!

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Walkę z czerniakiem czas zacząć!

Zabrałyśmy się ostro do pracy, bo czasu niewiele a zamierzenia ogromne. Pierwsze działania profilaktyczne mamy już za sobą. W gazetce szkolnej zamieściłyśmy o czerniaku złośliwym wszystkie najważniejsze informacje. Możecie tam poczytać o przyczynach powstawania tego nowotworu, sposobie, w jaki się rozwija, jego różnych odmianach i przede wszystkim o profilaktyce, którą trzeba stosować, żeby nie spotkać się z tym „ złośliwcem”. Jak niesympatycznie prezentuje się czerniak  w każdej swojej postaci, możecie pooglądać na zamieszczonych tam zdjęciach.

Podczas spotkania wywiadowczego, które odbyło się 9 stycznia, Wasi rodzice wysłuchali prelekcji pana dra Roberta Gąsiora na temat czerniaka. Dowiedzieli się wtedy m.in. gdzie skierować pierwsze kroki w przypadku zaobserwowania u siebie jakichkolwiek niepokojących zmian na skórze.

 

Przygotowałyśmy prezentację o czerniaku, z którą zaczniemy niedługo edukować Was, rówieśników w sąsiednich szkołach oraz młodszych kolegów w gimnazjach.

Opracowałyśmy jedną wersję ulotki profilaktycznej, nad drugą już praca wre.

Przygotowujemy się do przeprowadzenia „Dnia Hakowicza”, ale nic nie zdradzimy, bo zadziałamy z zaskoczenia.

Cały czas zbieramy podpisy osób, które deklarują się namówić kogoś do wykonania badań profilaktycznych w kierunku czerniaka.

 

O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco. Zaglądajcie tu, bo wkrótce pojawią się też ważne informacje na temat czerniaka, które będziecie mogli wykorzystać podczas udziału w przygotowanych dla Was konkursach. A warto w nich brać udział, nagrody będą kuszące…

„Hakowiczki”

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami