W ostatnim dniu stycznia 2023 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach otwarto wystawę rysunków i obrazów Zuzanny Wojnarowskiej uczennicy Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach.

Wydarzenie otworzyła i Gości spotkania, tj. Dyrekcję, Nauczycieli, Uczniów ZSA-T oraz Krewnych i Przyjaciół Autorki powitała dyrektor PCEK w Ropczycach Agnieszka Ochał.

Następnie, opiekun wystawy, Elżbieta Orzech krótko scharakteryzowała prace prezentowane na wystawie i zaprosiła zebranych do udziału w zabawie z aplikacją internetową. Młodzież i dorośli mieli okazję zaprezentować własne pomysły na interpretację jednego z obrazów młodej artystki.

O Zuzannie jako dziewczynie i uczennicy ciepło opowiedziała nauczycielka ZSA-T Magdalena Charchut.

Po oficjalnym otwarciu ekspozycji uczestnicy spotkania oglądali wystawę „Gwiazdy nocą” i degustowali karnawałowe słodkości przygotowane przez uczniów i nauczycieli kierunku technik żywienia w ZSA-T w
Ropczycach.

Zainteresowaniem cieszyły się także inne dostępne w PCEK wystawy.  

Dziękujemy wszystkim przybyłym za to spotkanie ze sztuką, a lokalnym mediom tj. Telewizji Miejskiej Ropczyce, Telewizji Sędziszów Młp. i tygodnikowi „Reporter” za obecność.

Oprac. Elżbieta Orzech (PCEK)

2
1
3
4
5
6
7
8
9
10