31 maja 2022 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyło się niezwykłe spotkanie z historią. W jego pierwszej części miał miejsce FINISAŻ WYSTAWY „Cena Niepodległości”, a w części drugiej PROMOCJA KSIĄŻKI „W obliczu Boga ślubuję Ojczyźnie”.

Zgodnie z zapowiedziami w ostatnim dniu maja Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach po ponad roku zamknęło wystawę „Cena Niepodległości. Ofiary Zbrodni Katyńskiej”. Zainteresowanych historią po raz ostatni oprowadzał autor wystawy Szymon Pacyna.

W drugiej części wydarzenia dyrektor PCEK Agnieszka Ochał oficjalnie powitała gości spotkania i przedstawiła jego bohaterkę – Annę Leśniewską, dziennikarkę Polskiego Radia Rzeszów, która zaprezentowała książkę (album) „W obliczu Boga ślubuję Ojczyźnie. Rzecz o kapelanach katyńskich” i opowiedziała o jej powstaniu. Byliśmy zaszczyceni obecnością pani Marii Dubrawskiej, siostrzenicy Ks. ppłk. Andrzeja Niwy, która podzieliła się rodzinnymi wspomnieniami o tym Kapłanie, Kapelanie Katyńskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie.

Publikacja „W obliczu Boga ślubuję Ojczyźnie. Rzecz o kapelanach katyńskich” dostępna jest w Polskim Radiu Rzeszów. W sprawie zakupu należy kontaktować się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Cena książki: 40,00 PLN.

Fot. PCEK w Ropczycach

0015
0014
0013
0012
0011
0010
0009
0008
0007
0006