Niezwykle wzruszające, pełne refleksji, ale i ciepła chwile przeżyli uczestnicy spotkania ze świadkiem historii, Panem Stanisławem Niemczakiem (bratankiem Wiktorii Ulman z d. Niemczak).

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach gościło Stanisława Niemczaka 13 września 2023 r. W rozmowie moderowanej przez Elżbietę Orzech Pan Stanisław zgromadzonej młodzieży i dorosłym gościom opowiedział o swoich wspomnieniach z czasów II wojny światowej, o tym, jak zapamiętał Wiktorię i Józefa, jak w jego rodzinnym domu ukrywano Żydów. Przedstawił historię zbrodni w Markowej dokonanej przez okupanta niemieckiego na rodzinie Ulmów.

Na ręce dyrektora pani Agnieszki Ochał Gość PCEK przekazał upominki, tj. pamiątki z uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów.

Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi Niemczakowi za obecność w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach i spotkanie z młodzieżą. Dziękujemy za  podzielenie się bezcennymi wspomnieniami oraz niestrudzone zaangażowanie w przekazywanie pamięci o Błogosławionej Rodzinie Ulmów, a tym samym krzewienie wartości najwyższych.

Przybyłym Gościom i Młodej Publiczności dziękujemy za wspólne spotkanie z historią.

Oprac. Elżbieta Orzech (PCEK)

Fot. PCEK

SN-1
SN-4
SN-5
SN-7
SN-8
SN-9
SN-11
SN-10
SN-12
SN-13