Podczas trzeciego FOTO EVENTU, który został zorganizowany 8 października 2023 r. przez Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach i działający przy nim FOTOKlub przybyli licznie goście korzystali z wielu atrakcji przygotowanych na to niedzielne popołudnie. A przedrostek FOTO pojawiał się w niemal każdym punkcie programu.

Wydarzenie rozpoczęto od otwarcia plenerowej wystawy FOTOKlubu zatytułowanej „Praca z pasją”. Zebranych gości, członków FOTOKlubu i przybyłych bohaterów ekspozycji powitała dyrektor PCEK Agnieszka Ochał. O historii wystawy i jej przesłaniu opowiedziała Prezes FOTOKlubu Ewelina Pociask.  W podziękowaniu za możliwość sfotografowania i opublikowania zdjęć ich bohaterowie otrzymali róże i pakiety folderów wystawy. Potem nastąpiła chwila dla fotografów, aby wykonać – obowiązkowo – zdjęcia bohaterów i autorów wystawionych fotografii przy odpowiadającym im planszach.

Kolejnym punktem FOTO EVENTU był finał konkursu „NIEZNANE CHOĆ BLISKIE”. Po podsumowaniu V edycji, ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród otwarto wystawę pokonkursową „Dzikie ptaki na niebie i Ziemi Ropczycko-Sędziszowskiej”.

W atelier FOTOKlubu stylizowanym w tym roku na pracownię krawiecką chętni goście pozowali do zdjęć, nawiązując tym samym do treści plenerowej wystawy. Mamy nadzieję, że przesłane pliki z tymi fotografiami przeobrażą się w odbitki i w rodzinnym albumie będą sympatyczną pamiątką ze spotkania.

Najaktywniejsi uczestnicy spotkania podjęli wyzwanie w foto zabawie i z wielkim zaangażowaniem szukali kadrów identycznych do wylosowanych, poznając przy tym ciekawą architekturę zabytkowego budynku PCEK.

Nie zabrakło chętnych do obejrzenia wystawy PSONI K. w Sędziszowie Młp. prezentowanej z okazji 60-lecia PSONI w Polsce i 40-lecia PSONI w Sędziszowie Młp.

Przy jesiennej herbatce i wyśmienitej szarlotce goście dzielili się wrażeniami i refleksją: „Fotografia to kęsy czasu, które można wziąć do ręki” (Angela Carter).

Wszystkim gościom wydarzenia bardzo dziękujemy za to niepowtarzalne spotkanie z kulturą i sztuką.

Oprac. Elżbieta Orzech (PCEK)

Fot. PCEK

PZP-1
PZP-2
PZP-3
PZP-4
PZP-5
PZP-6
PZP-7
PZP-8
PZP-9
PZP-10