To miało być i było niezwykle odprężające i jakże zajmujące popołudnie. A to za sprawą prezentacji kilkuset zdjęć pejzażowych Krzysztofa Szaro, który spotkał się z miłośnikami wykonywania i oglądania takich fotografii w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach.

W niedzielę, 10 marca 2024 r., w ramach corocznego SPOTKANIA Z OSOBOWOŚCIĄ FOTOGRAFICZNĄ W PCEK zgromadzeni goście wysłuchali bogato zilustrowanej historii podróży i fotografii Krzysztofa Szaro. Była to prawdziwa uczta dla sympatyków fotopejzaży. Zdjęcia przedstawiające krajobrazy Pogórza Strzyżowskiego, Szwajcarię w jej jesiennych barwach czy zdjęcia makro – wszystko to rozmarzyło słuchaczy. Mobilizacja nastąpiła pod koniec prezentacji, gdy pan Krzysztof zaczął prezentować wagę oraz zawartość swojego plecaka, z którym zwykle udaje się w fotograficzną podróż.

Koniec wykładu nie był końcem spotkania w PCEK, bo w kuluarach, przy kawie trwały jeszcze rozmowy „między nami fotografami”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też wielkoformatowa wystawa prac Krzysztofa Szaro.

Panu Krzysztofowi Szaro i wszystkim przybyłym gościom bardzo dziękujemy za to wspólne spotkanie ze sztuką… fotografowania.

Krzysztof Szaro urodził się w Strzyżowie nad Wisłokiem, gdzie mieszka do dziś. Tak pisze sam o sobie: „Jestem z natury optymistą, przynajmniej staram się nim być. Ukończyłem Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie – kierunek Turystyka i Rekreacja i to właśnie dzięki tym studiom zakochałem się w turystyce, szczególnie górskiej. Podróżowanie pozwala mi „naładować baterię”, zapomnieć przez jakiś czas o wszystkim, o pracy, stresie i innych problemach. Razem z podróżowaniem przyszło zainteresowanie fotografią. Chciałem choć część wrażeń, zachwytów, pięknych widoków uchwycić i zapisać nie tylko w pamięci, ale również na matrycy poprzez zdjęcia.” Swoje prace fotograf prezentuje m.in. na własnej stronie internetowej „KRZYSZTOF SZARO FOTOGRAFIA”. Fotografie pana Krzysztofa na żywo można było obejrzeć także np. w 2021 r. na wystawie „Jesienne barwy Szwajcarii” w Muzeum Samorządowym Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka.

Oprac. Elżbieta Orzech (PCEK)

Fot. PCEK, Ryszard Basara

SZKS-1
SZKS-2
SZKS-4
SZKS-6
SZKS-8
SZKS-10
SZKS-12