V Forum Kobiet Podkarpacia im. dr Grażyny Gęsickiej, zorganizowane w Ropczycach 6 kwietnia 2019 r. odbywało się pod hasłem „Kobiety w 100-lecie niepodległości”, a organizowane było przez posła na Sejm RP Józefinę Hrynkiewicz i samorząd Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym wicepremier Beaty Szydło i wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. 

Wielu wzruszeń dostarczyły chwile wręczenia statuetek Wenus „Kobietom w 100-lecie Niepodległości”. 

Goście forum mogli wysłuchać delikatnych melodii granych na skrzypcach i chwytających za serce piosenek w wykonaniu młodzieży oraz ciekawych wykładów, poruszających ważne zagadnienia bezpieczeństwa, zdrowia i wychowania. PCEK udostępniło wszystkie swoje ekspozycje, w tym przygotowane specjalnie na tę okazję wystawy: „Kobiety w walce o niepodległość Polski” (Ligi Kobiet Polskich) i jej uzupełnienie  „Kobiety z Podkarpacia w walce o niepodległość Polski” (PCEK). Zainteresowaniem cieszyło się stoisko z książkami poświęconymi tematyce niezwykłych Polek i 100-leciu odzyskania niepodległości. 

Ważnym punktem forum było zasadzenie dębu „Kobietom w 100 – lecie Niepodległości”, który rośnie przed budynkiem Powiatowego Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach.

Oprac. Agnieszka Ochał (PCEK)

Fot. PCEK

1-2
3-A
3
6
8
9
18
21
23-2
27-2